1

Ülkücü Hareket, tavrını Türk Milletinden yana koymuştur

2

Esnaf, bayram öncesi müjde bekliyor

3

Önal, MKE çalışanlarına ek ücret talep etti

4

Siyasetçilerle gençler, açık oturumda buluştu

5

AK Parti Merkez İlçede “Doğan” dönemi

6

Günde bin üye kaydı yapıyoruz

7

Türkyılmaz, canlı yayında 2019 yılını değerlendirdiDemokrasi ve parlamenter sistem aşındırılmaya çalışılıyor

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL, ?29 EKİM 2023´E KADAR BEN YOK, BİZ VARIZ; MAZERET YOK, ÇALIŞMAK VAR; O GÜNE KADAR İMKÂNSIZLIK YOK, FEDAKÂRLIK VAR? DEDİ

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL, ?29 EKİM 2023´E KADAR BEN YOK, BİZ VARIZ; MAZERET YOK, ÇALIŞMAK VAR; O GÜNE KADAR İMKÂNSIZLIK YOK, FEDAKÂRLIK VAR? DEDİ

Demokrasi ve parlamenter sistem aşındırılmaya çalışılıyor

Özel, CHP İl Başkanlığınca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kırıkkale´de bir düğün salonunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, TBMM´nin kuruluşunun 100´üncü yılına gelinen bu süreçte en önemli kazanımları olan demokrasi ve parlamenter sistemin aşındırılmaya çalışıldığını belirtti. Programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, milletvekilleri, belediye başkanları, CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve İYİ Partili yetkililerle vatandaşlar katıldı.

?CUMHURİYET´İ GERÇEK DEMOKRASİ VE MİLLET İRADESİYLE TAÇLANDIRMAK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR?

Atatürk´ün tek adamdan alıp millete verdiği yetkinin milletin meclisinden alınarak, tırpanlanarak, azaltılarak ve fiilen meclis işlevsiz hale getirilerek tek adama doğru devredilmeye çalışıldığını savunan Özel, "Bugün Cumhuriyet´in 100´üncü yılını kutlayacağımız 29 Ekim 2023´e 4 yıl kalmışken bir gerçekle karşı karşıyayız. O günlerde 19 Mayıs´tan Cumhuriyet´in ilan edildiği güne kadar bir kurtuluş ve kuruluş mücadelesi verilmişti. Cumhuriyet´i, 100´üncü yılında katıksız gerçek demokrasi ve millet iradesiyle taçlandırmak hepimizin boynunun borcudur" diye konuştu.

YÜZÜNCÜ YIL RESEPSİYONU ÇANKAYA KÖŞKÜNDE YAPILACAK

Özel, Cumhuriyet´in 100´üncü yılında 29 Ekim 2023´te bir Cumhuriyet resepsiyonunun yapılacağına dikkati çekerek, birbirlerinin güzünün içine bakan, birbirine inanan, güvenen bundan önce yapabildiklerini bir kez daha yapma iradesini koyanlar olarak Cumhuriyet´in 100´üncü yılı resepsiyonunda olacaklarını belirtti. O resepsiyonun Atatürk Orman Çiftliği üzerine inşa edilen "kaçak saray"da değil, layık olduğu Çankaya Köşkü´nde yapılacağını öne süren Özel, şöyle devam etti:

?İŞTE BENİM CUMHURBAŞKANIM? DİYECEĞİZ

"O resepsiyona bir davet üzerine katılım sağlanacak, altında bir Cumhurbaşkanının imzası olacak. O imza Cumhuriyet´in kurucu kadrolarıyla sorunu olan, Cumhuriyet´in kurucularına hakaret ve iftira eden bir anlayışın değil, yattığı yerden ´İşte benim Cumhuriyetimin Cumhurbaşkanı dedirtecek´ Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e layık bir Cumhurbaşkanı olacak. Gerisi laf. Buna inanıyorsak buna göre çalışacağız. Kırgınlıkları, küskünlükleri, yorgunlukları, imkânsızlıkları konuşmayacağız. Bugüne kadar getirdiğimiz ittifak içerisinde, ittifakı yıpratmak isteyen saray çevrelerinin ayak oyunlarına karşı her birimiz, ´29 Ekim 2023´e kadar ben yok, biz varız. Mazeret yok çalışmak var. O güne kadar imkânsızlık yok, fedakârlık var´ diyeceğiz."

?DÜNYADAKİ EN İYİ DEMOKRATİK PARLAMENTER SİSTEMİN DAHA İYİSİNİ HEDEFLİYORUZ?

Özel, dünyadaki en iyi demokratik parlamenter sistemin daha iyisini hedeflediklerinde, bu genç nüfusla, o günün yaratacağı umutla, bütün dünyanın Türkiye´ye duyacağı ilgiyle ve bütün imkânlarıyla Türkiye´yi hep beraber en iyi noktaya doğru götüreceklerini dile getirerek, "Onlar ne derse desinler, biraz önce fotoğrafını görünce bunu söylemeyi borç bildim. 432 kilometre yol yürüyüp, dünyanın en önemli sivil direniş hareketlerinden birisini yapan, hak, hukuk, adalet diyen Kemal Kılıçdaroğlu´nun partisinden de ittifak ortaklarından da terörist çıkmaz" ifadelerini kullandı.